Call Center (09:00-18:00) +90 549 824 14 54
REZERVASYON
OTURUM AÇIN KAYIT OLUN

ÇEVRE

PAPILLON HOTELS kalite odaklı bir yönetim felsefesi benimseyen; misafirlerimizin, çalışanlarımızın, paydaşlarımızın ve yasaların beklentilerine en etkili şekilde cevap vermeyi ve bunu süreklilik haline getirmeyi ilke edinmiş bir kuruluştur.

Bünyemizde uygulamakta olduğumuz Entegre Yönetim Sistemleri’nin ayrılmaz parçası olan “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi”nin benimsenmesi, uygulanması ve sürekli iyileştirme yöntemiyle geliştirilmesi öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Çevre Yönetim Sistemi Politikamız
PAPILLON HOTELS olarak iç ve dış müşteri şartlarının yanı sıra uluslararası ve ulusal yasal şart ve mevzuatlara uygun ürün ve hizmetlerimizin gerçekleştirilmesi ve sunumunda; kirliliğin önlenmesini ve sürdürülebilirliği sağlayarak, sosyal sorumluluk bilinciyle çevre dostu bir kurum olabilmeyi taahhüt ederiz.

Çevre Hedefimiz
Faaliyetlerimizi gerçekleştirdiğimiz bölgede ve mümkün olduğunca ötesinde, çevrenin ve kültürel mirasın konunması adına artı kazandıracak çalışmalar yapmak; çevresel etkilerimizi kontrol altına almak öncelikli hedefimizdir.

Çevre Dostu

Çevreye yaptığımız etkileri belirliyoruz ve kontrol altına alıyoruz,

Kirlilik ile ilgili risklere ve acil durumlara hazırlıklıyız; çevresel yasal düzenlemelere uyuyoruz,

Atık ayrıştırma ve atık miktarının azaltılması, doğal kaynakların verimli kullanılması vb. faaliyetlerle sürekli çevresel performansımızı iyileştiriyoruz ,

Atıkların geri dönüşüm/ bertaraf aşamasına kadar takibini yapıyoruz,

Otellerimizde enerji ve su tasarrufu sistemleri kullanıyoruz ve çalışanlarımızı bu konularda eğitiyoruz.

Çalışanlarımızı tehlikeli kimyasalların dokülmesi durumunda alacakları tedbirler konusunda eğitiyoruz.

Herkesin Katılımı

Çalışanlarımızı ve misafirlerimizi çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda teşvik ediyoruz.

Çocuk klübünde çocuklarla çevre duyarlılığı konularında eğitici etkinlikler düzenliyoruz.

Çalışanlarımızla birlikte bölgemizdeki tarihi alanlarda mınıtıka temizliği yapıyoruz.

Çevre Anketleri’yle misafirlerimizin çevreye duyarlılık çalışmalarımızla ilgili memnuniyetlerini, istek ve önerilerini değerlendiriyor ve kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Doğal Hayatı Koruma

Sahillerimize yumurtlayan nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış Caretta-Caretta Deniz Kaplumbağalarını koruma altına alıyoruz.

Otellerimizde kedi evleri bulunmaktadır; misafirlerimizin de desteğiyle küçük hayvan dostlarımızın bakımını yapıyoruz.

Tedarikçilerimiz

Satın alımlarımızı mümkün olduğunca yakın bölgelerden yapmaktayız. Böylece tedarikçi firmaların teslimat araçlarının CO2 salınımlarını minimize ederek çevreye yapılan etkilerin azaltılması hedeflenmekte ve bölge çalışanları desteklenmektedir. 

Uygulamakta olduğumuz Entegre Kalite Yönetim sistemi gereklilikleri kapsamında tedarikçilerimizi bizimle büyümeye ve gelişmeye teşvik ediyoruz.

Çevre Yönetim Sistemi Politikası

x