Papillon: Fransızca’da “Kelebek”, Latince aslı pāpiliō.

1961 yılında Antalya‘nın orman işçileri hummalı bir çalışma içindeydiler. Türkiye Büyük Millet Meclisi onlara Antalya Belek sahilinde o zamanlar tamamen kumluk araziden oluşan, 20 kilometrelik bir sahil bandının yoğun rüzgar sebebiyle oluşan erozyondan korunması için ağaçlandırılması görevini vermişti. 1968’e gelindiğinde Belek sahilinde belki de kimsenin bu tuzlu kumları bu kadar sevmesini beklemediği yüzbinlerce fıstık çamı Belek sahilini eski rüzgarla şekillenmiş kumullardan oluşan Sahra Çölü görünümünden, yeşil bir vahaya dönüştürmekteydi. Fıstık çamları Belek’i, köylüler de fıstık çamlarını çok sevmişti.

80’lerde artık onlarca metrelere varan boylarıyla ihtişamlı çam ağaçlarının arasında bölge bambaşka bir ekosisteme ev sahipliği yapmaya başladı. Yemyeşil çam ormanlarının içinde daha önce bu bölgede görülmemiş güzellikte çiçekler ve çiçeklerin olduğu her yerin müdavimleri arılar ve kelebekler dolaşmaya başladı. Daha önce bir çöl kadar sessiz olan kumlar şimdi kuş sesleri ve arı vızıltılarıyla dolmaya başlamıştı. Antalya eski çağlardan beri yaylaları ve Toros eteklerindeki ormanlarının güzelliği olan kelebekler şimdi Belek’in insan eliyle dikilmiş bu mucizesinin içinde kanat çırpmaktaydı. Yaylaların güzellikleri insanların da çabasıyla kumsalla buluşmuştu.

Antalya Belek sahili 80’lerde bu inanılmaz güzelliğini dünyanın her yerinden insanlarla paylaşmaya başladı. Önceden sadece birkaç şanslı turistin gezebildiği bu güzellikler içerisinde birbirinden güzel tesisler bu yemyeşil doğa ile iç içe olacak şekilde yükseldi. İsmini Antalya’nın doğasından ilhamla alan ve 25. kuruluş yıllarını kutlayan Papillon oteller de doğayla iç içe yaşam konseptini tüm otellerinde ilk günden beri yaşatıyor. 25 yıl önce ilk konuklarımızı beklediğimiz günkü heyecanımız ise hiç değişmedi. Tüm dünyadan Belek’in güzelliklerini Papillon Belvil, Ayscha ve Zeugma otellerimizde bizlerle birlikte yaşamak için gelen ve 25 yıldır bizlere yolculuğumuzda eşlik eden misafirlerimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Belek’in 3 İncisi Papillon Belvil, Ayscha ve Zeugma

Papillon Belvil

Papillon Belvil özellikle geniş su parkı, uzun kum sahili, çocuk oyun alanları, tamamen yenilenmiş otel odaları ve geniş aileler için doğayla iç içe yaşam sunan bungalov tipi Kulüp Odaları ile ideal bir aile oteli konseptine sahiptir. Spor imkanları sayesinde takımların da Belek bölgesinde en tercih ettiği otellerden olan Papillon Belvil, dünyaca ünlü TripAdvisor sitesi tarafından Türkiye’nin En İyi 25 Aile Oteli arasında gösterilmiş ve Traveller’s Choice 2018 ödülüne layık görülmüştür.

Papillon Ayscha

Papillon Ayscha hem otel odası hem de villa tipinde odaları ve 750 katılımcıya kadar hizmet verebilen geniş konferans salonu ile güzel denizi ve kumlu sahileri ile ünlü Belek’in İleribaşı mevkiinde siz misafirleriyle buluşmaktadır. Select, DeLuxe ve Presidential olarak 3 farklı kategoride sunulan Villa tipi odalarıyla Suite konforunu Antik Roma tarzı villalarda yaşayabilir veya ana binada 5 yıldızlı otel keyfini 4 farklı tip odamızda tatil keyfini sürebilirsiniz. Otel binamızda engelli misafirlerimiz için yatak destek üniteleri, destek üniteli duş teknesi ve destek üniteli klozet gibi özellikleri bulunan özel odalarımız da onların tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilmektedir.

Papillon Zeugma

Papillon Zeugma ise adını aldığı ihtişamlı Zeugma kentinin Fırat nehrine bakan villalarını Lake Villa konsepti ve Luxury Pool Suite‘leriyle bugüne taşıyor. RELAXURY konsepti ile ruhen ve bedenen dinlenmenizi sağlayacak olan Papillon Zeugma‘da dünya turizmindeki en büyük trendlerden olan Luxury Pool Suite‘leri odanızın konforundan uzaklaşmadan havuz keyfi yaşamanızı sağlayacak. 140m2’’ye varan ölçüleriyle Dubleks Suite’ler ve geniş balkonundan panoramik Akdeniz manzarası sunan Excellent Suite’ kadar farklı otel odaları da bulunan Papillon Zeugma’’da hamam, terapi ve SPA Suite gibi seçenekleriyle sizi şımartacak olan Reborn SPA dışında damağınıza hitap edecek 6 farklı restoran ve 8 bar seçeneği bulunmakta. Gaia ve Turqoise isimli 2 farklı konferans salonu ile toplamda 1400 kişiye kadar hizmet verebilen Papillon Zeugma toplantı turizmini kendine özgü RELAXURY konseptiyle birleştirmektedir.

Bunları Biliyor Muydunuz?

  • Antalya Belek sahiline 1961-1988 yılları arasında 1 milyondan fazla fıstık çamı, 500 bine yakın okaliptüs ve 250 bin adet Kıbrıs Akasyası dikildiğini
  • Antalya’da 183 farklı kelebek türü bulunduğunu ve 3 türün sadece Antalya’ya özgü (endemik) olduğunu
  • Türkiye’de 350’den fazla tür kelebek olmasına rağmen bu rakamın tüm Avrupa toplamında 500 civarında olduğunu
  • 25. yılını kutlayan Papillon Otelleri’nin tümünden Reborn SPA ve Papillon Sport Center’in sunduğu imkanlara ulaşabildiğinizi

Tag: Belek in Papillon Kelebekleri

Summary
Belek'in Papillon (Kelebek)'leri
Article Name
Belek'in Papillon (Kelebek)'leri
Description
Belek in Papillon Kelebekleri, Papillon Zeugma, Papillon Belvil, Papillon Ayscha ve Antalya Belek bölgesini anlatan yazı
Author
Publisher Name
Papillon Hotels
Publisher Logo