Önünüzde uzanan masmavi bir deniz ve onu çevreleyen yemyeşil ağaçlar düşünün… Tarihin, doğanın renkleriyle buluştuğu Belek, keşfedilmeyi bekleyen nadir turizm cennetlerinden biridir. Yeşilin her tonuyla, mavinin bütünleştiği Belek bu özellikleri ile sadece bir tatil mekanı değil aynı zamanda Akdeniz’in bütün özelliklerini içinde barındıran bir bölgedir.

Botanik araştırmaları Belek’te 574 adet bitki türünün bulunduğu, bunlardan 29’unun endemik (sadece Türkiye’de bulunan) bitki ve 1 adet bölgesel endemik (dünyada sadece Belek’te bulunan) bitki olan Serik Armudu (Pyrus serikensis) olduğunu göstermiştir. Yapılan araştırmalar Belek’te 38’den fazla memeli, 100’ün üzerinde kuş, 30’u aşan sürüngen ve 51’in üzerinde omurgasız canlı türü olduğunu gösteriyor.

Belek’i doğal karakter açısından önemli kılan bir unsur da “Deniz Kaplumbağası Üreme Alanı” olmasıdır. Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Caretta Caretta türü deniz kaplumbağaları burada ürüyor. Belek’i keşfetmeye, iki renk mavi ve yeşili yaşamaya ne dersiniz?