Antalya’da Bitmeyen Yaz

2018 yılının yazı Antalya‘da bu yıl çok erkenden, daha Nisan ayından başladı. Sıcaklıklar 15 Nisan’da 31 dereceye ulaşarak geçmiş yılların ortalamasının 9 derece üzerine çıktı. Alanya’da turizmciler 2012 yılından beri devam ettirdikleri deniz sezonu açılışını bu yıl da 1 Nisan’da otel ve çeşitli STK temsilcileri ve turistler ile birlikte gerçekleştirdi [1]. Hatta hafta sonuna denk gelen 28 Nisan’da sıcaklıkların 33 derecelere ulaşmasıyla bunalan halk Antalya’nın ünlü Konyaaltı sahiline akın etti [2].

25-29 Nisan tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Eurasia Airshow Antalya havacılık fuarı ve gösterilerine katılan izleyiciler aşırı sıcak sebebiyle zaman zaman gösteri alanındaki uçakların gölgelerine sığınmak zorunda kaldı [3]

Bu yıl mevsim normallerinin 11-12 derece üzerine çıkan sıcaklıkların dışında Antalya’nın mevsim normallerine göre %75 daha az yağış alması da yaz ayının erken gelişinde önemli bir etken oldu. Kuru bir 2018 yılı geçiren Antalya’da tek bir yağmurlu günün olmadığı Nisan ayı zaten uzun bir yazın habercisi gibiydi. Ekim ayında dahi 28 derecelerden aşağı düşmeyen sıcaklıklarıyla Antalya sonbaharda bile günde 60.000’den fazla turisti ağırlamaya devam etti.

Kasım ayı boyunca da devam eden sıcak günlerden nasibini alan Antalya’da bu yıl deniz mevsimi erken açıldığı gibi çok geç kapandı, öyle ki Konyaaltı plajında Kasım ayında bile 21 dereceyi bulan sıcaklıklarla halk denize girmeye devam etti.

Bu yıl tatilciler belki küresel ısınma yüzünden, belki de sadece yoğun sezon dışındaki tarihlerde güneşli bir günde deniz keyfi yaşamak isteyenlerin duasıyla Nisan ayında aşırı sıcaklarla erken açan portakal çiçeklerinden tutun Kasım ayındaki 21 derece hava sıcaklığına kadar Antalya’da bitmeyen yaz yaşadı.[4]

Antalya'da Bitmeyen Yaz

Antalya’da Bitmeyen Yaz Sonunda Kış Hazırlıkları

Bizler de Papillon Hotels olarak bu bitmeyen yazda bitmeyen eğlenceler, özel hizmetler ve şovlarla sizlerin hizmetinizde olmaya çalıştık. 2018-2019 kışında Papillon Belvil’in ünlü bungalov tipi kulüp odaları bir sonraki yaz sezonunda yepyeni halleriyle karşınızda olmak için detaylı bir yenilenme ve tadilata girecek ancak Belvil’in otel kısmı tüm kış sezonu boyunca açık olacak. Papillon Belvil’in yenilenen kulüp odalarının nasıl görüneceğini merak ediyorsanız Papillon Belvil Kulüp Odaları Yenileniyor yazımızı okuyun!

Papillon Ayscha‘da ise hem yılbaşı eğlencelerimiz hem de diğer sürprizlerimizle sizleri tüm kış sezonunda villalarımız ve otel odalarımızda ağırlamaya devam ediyor olacağız. Umarız ki bu uzun 2018 yazından sizler de bizim kadar keyif almışsınızdır. 2019 yaz sezonu için planlarınızı yaparken hem yenilenen Papillon Belvil kulüp odalarımızı hem de tüm otellerimizdeki erken rezervasyon fırsatlarını incelemeyi unutmayın!

Antalya’da bitmeyen yaz keyfini 2019’da da bizimle yaşamak isterseniz Papillon otellerimize bekleriz.

 

Kaynaklar:

[1] Alanya’da turizmciler ve turistler birlikte denize girdi (Hürriyet):
http://www.hurriyet.com.tr/alanyada-turizmciler-ve-turistler-birlikte-den-40791163

[2] Antalya’da yakıcı güneş tatilcileri denize döktü (Habertürk): 
https://www.haberturk.com/yerel-haberler/60441490-antalyada-yakici-gunes-tatilcileri-denize-doktubir-anda-33-dereceye-yukselen-sicak-hava

[3] Fuarda sıcaktan bunalanlar dev uçakların gölgesine sığındı (Mynet):
https://www.mynet.com/bu-goruntuler-antalya-dan-110104085696#7512521

[4] Turizmde yaz bitmedi (Güneş):
http://www.gunes.com/ekonomi/turizmde-yaz-bitmedi-916950