Moda dünyası için sessiz bir yıl olmasına rağmen, bu sezon oldukça cesur ve şık tasarımlar gün yüzüne çıktı. Dört moda başkentinden New York ve Londra, ağırlıklı olarak dijital vitrinleri tercih ederken, tasarımcılar az sayıdaki izleyici için Covid-güvenli sunumlara ev sahipliği yaptı.

Şimdi arkanıza yaslanın ve gözlerinizi kapatın, baharı düşlerken aklınıza hangi renkler geliyor ise bu sene öylesine renkli ve çarpıcı bir sezon sizi bekliyor olacak. İşte 2021 İlkbahar/Yaz Modasına dair en trend parçaları günlük kombinlerinize uyarlayabileceğiniz 5 trend.

 

1.Monokrom Şıklığı

Siyah ve beyaz, ikisi de şüphesiz birer klasik. Biri saflığı, diğeri cazibeyi çağrıştırsa da yeri geldiğinde romantik, bazen isyankar, çoğu zaman da baştan çıkarıcılar. Ve birlikteyken kesinlikle çok daha güçlüler. Siyah ve beyaz arasındaki zıtlıktan beslenen Monokrom trendi bu sezonadamgasını vuracak gibi görünüyor.

2. Braletler

“Bralet” sahalara tekrar geri döndü. Sütyen + büstiyer ikilisinden oluşan bu trend parçaların kökeni 1980’li yıllardan öncesine kadar dayanıyor. Ve şimdi, Braletler, ister tamamen sade ve minimalist, ister taşlarla kaplı olsun, podyumlara ve kombinlere farklı ve cesur bir hava katıyor.

3. Uçuş Uçuş Şifon Elbiseler

Dinamik ve eğlenceli tavrını renginden alan elbiseler, bu sezon her zamankinden çok daha renkli, çarpıcı ve iddialı. Geometrik şekillerden beslenen çizgiler, kareler, puantiyeler, çiçek bahçesini andıran floral desenler bu sezon da yine yerini sağlama alanlar arasında.

4. Yüksek Bel Palazzo Pantolonlar

‘Skinny’ kot pantolon veya ‘Cigarette’ paça pantolonlarımızı evet çok seviyoruz ama bazen daha rahat modellere yönelmek isteyebiliyoruz. İşte bu sezon en rahat ve en popüler pantolon trendlerinden biri olan, yüksek bel geniş paça pantolonlar bahar aylarında sizi çok sevindirecek.

Topuklu ayakkabılarınız ile gece, sneakerlarınız ile gündüz giyebileceğiniz ve ayrıca sezonun bir başka trendi ‘Bralet’ler ile de kombinleyebileceğiniz geniş kesim pantolonlar bu sezonun kesinlikle en favorilerinden biri.

5. Korsenin Dönüşü

Viktoryen dönemde kadınları sımsıkı saran korse, moda dünyasının yaratıcılığı sayesinde bu sezon en kışkırtıcı tasarımlara dönüştü. Bir zamanlar kadın bedenini kontrol edip onu normatif bir siluete hapsederken bugün tam tersine kadının moda kimliğini ve stilini özgür bırakan, ona kişilik kazandıran günümüz korseleri 2021 İlkbahar/Yaz defilelerinin en gözde parçalarından.