3 Otelimiz De Güvenli Turizm Sertifikası Aldı

Antalya’nın incisi Belek’te bulunan 3 otelimiz de Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazandı. Papillon Belvil’in ardından Papillon Ayscha ve Papillon Zeugma Relaxury de test, gözetim ve belgelendirme hizmetlerinde dünya lideri olan Bureau Veritas’ın [1] bağımsız denetimleri sonrası sertifikalarını aldı.

Güvenli Turizm Sertifikası koşulları içinde yer alan sosyal mesafe, personel eğitimi gibi tüm denetimlerden başarı ile çıkan otellerimiz sizi bekliyor. Misafirlerimizi tüm sosyal mesafe ve kapasite koşullarının en hassas şekilde gözetildiği, tüm hijyen ve temizlik kurallarının alıştığınız Papillon Hotels kalitesinde sürdürüldüğü tesislerimize bekliyoruz!

 

Papillon Belvil Güvenli Turizm Sertifikası

Güvenli Turizm Sertifikası İçin Tıklayın

Papillon Belvil

Papillon Belvil, yemyeşil bahçelerimiz içindeki apart tip Comfort Club odaları ile sizlere güvenli bir aile tatili sunuyor. İlk olarak Haziran’da bağımsız denetimlerden geçen ve 4 Haziran’da ünlü DJ KatyRise eşliğinde sezonu açan Papillon Belvil 28 Temmuz 2020 tarihinde tekrar denetimlerden de başarıyla geçerek güncellenmiş sertifikasını almıştır.
Papillon Ready 2020

 

Ayscha Güvenli Turizm Sertifikası

Güvenli Turizm Sertifikası İçin Tıklayın

Papillon Ayscha

Papillon Ayscha Güvenli Turizm Sertifikası alarak Kurban Bayramı’nda siz misafirlerimize açılmıştı. Özel villa tatili konsepti ile öne çıkan Papillon Ayscha’da havuza, Pool Bar’a ve A’la Carte keyfine birkaç adımda ulaşabileceğiniz Select Villa Suite‘lerimiz güvenli bir tatil için ideal!
Papillon Ayscha Güvenli Turizm Önlemleri

 

Papillon Zeugma Güvenli Turizm Sertifikası

Güvenli Turizm Sertifikası İçin Tıklayın

Papillon Zeugma Relaxury

2019 yılında TripAdvisor tarafından Türkiye’nin En İyi 3. Aile Oteli olarak gösterilen Papillon Zeugma Relaxury de 7 Ağustos 2020 tarihinde Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazanmıştır.
12 Ağustos’ta açılan Papillon Zeugma Relaxury’de ferah odaları, swim-up tipinde Luxury Pool Suite‘leri ve alıştığınız Papillon hizmet kalitesini yine alıştığınız yüksek hijyen ve temizlik standartları ile bulacaksınız.

 

Erol Akın – Başkan Yardımcısı

Başkan’dan Mesaj

Çok uzun yıllardır ilke edindiğimiz ‘her alanda yüksek hijyen koşulları ile kaliteli hizmet’ anlayışımızı bu süreçte daha da geliştirerek, tesislerimizde sizler için en güvenli koşulları oluşturduk.
Tüm tesislerimiz için almış olduğumuz Güvenli Turizm Sertifikası belgeleri bu alandaki başarımızın bağımsız denetleme kuruluşları tarafından da onaylandığını göstermektedir. Tüm otellerimizde alıştığınız konfor ve güleryüzlü hizmet standartlarımızdan ödün vermeden, sizlere yeni deneyimler sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Her Otele Özel Hazırlıklarımız Bu Kılavuzlarda

Yeni yaz sezonuna ilişkin tüm hazırlıklarımızı her otele özel hazırladığımız Misafir Bilgilendirme Kılavuzlarında bulabilirsiniz. Bu kılavuzlarda sizlerin rahatı ve güvenliği için alınan tüm önlemler detaylı şekilde açıklanmıştır.

 

Güvenli Turizm Sertifikası Hakkında

Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikası koşulları içerisinde sosyal mesafe ve dezenfeksiyon, yeme-içme ve transfer ile ilgili koşullar bulunmaktadır. Bu Güvenli Turizm Sertifika koşullarına Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı [2] sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Güvenli Turizm Sertifikası ile gelen yenilikler ile ilgili aklınıza takılabilecek bazı soruların cevaplarını aşağıda sunmaya çalıştık. Bazı hizmetlerin kullanımında yeni kurallar getiren bu sertifika sizlerin de en güvenli bir şekilde tatil yapmanızı hedeflemektedir. Hep beraber güvenli bir turizm sezonu geçirmek dileğiyle!

 

Konaklama Süresince Otel Dışına Çıkılabilecek Mi?

Konaklama süresince otelden herhangi bir form imzalamadan çıkabilirsiniz. İhtiyaç duymanız halinde otel sizin için maske temin edecektir.

Çocuk Kulüpleri Açık Olacak Mı?

Yönergelerde belirtilen koşullar çerçevesinde çocuk kulüpleri de hizmet verecektir. Etkinlik planları yoğunlukla açık havada gerçekleştirilecek şekilde düzenlenecektir.

Etkinlik ve Animasyonlar Nasıl Yapılacak?

Animasyon ve etkinlik programları sosyal mesafe koşullarına uygun şekilde düzenlenecek, temas içeren aktiviteler yapılmayacaktır.

Yemekler Açık Büfe Mi Olacak?

Yemek alanlarında açık büfe yiyecek ve içeceklerin cam korumalar ardından personel tarafından servisi sağlanacaktır. Çay, kahve gibi içecek servisleri self-servis yerine personel tarafından yapılacaktır.

Fitness, Hamam Gibi Alanlarda Ne Önlemler Alınıyor?

Hamam, buhar banyosu ve SPA gibi alanları her misafir en fazla 30 dakika kullanacak, sonrasında 15 dakika temizleme için ara verilecektir. Fitness alanlarına giriş-çıkış kişi sayısı düzenlemesine tabi olacaktır.

Odalarda Nasıl Önlemler Alınacak?

Güvenli Turizm Sertifikası koşulları uyarınca odalardaki sık kullanılan tüm eşyalar her misafir otelden ayrıldığında dezenfekte edilecektir. Odalarda tek kullanımlık malzeme kullanımı sağlanacaktır (şampuan gibi buklet ürünlerin yanı sıra bardak, çatal, bıçak dahil). Odaların temizliğini yapan personelin maske ve tek kullanımlık eldiven kullanımı sağlanacaktır.

Plaj ve Havuzları Kullanabilecek Miyiz?

Evet, havuzlar mevzuatta belirtilen temizlik koşullarına uygun şekilde  azami hijyen koşullarına dikkat edilerek açılacaktır. Hem plajlarda hem de havuz kenarlarında sosyal mesafeye uygun şekilde düzenlemeler yapılacaktır.

Tatilde Maske Zorunlu Mu?

Güvenli Turizm Sertifikası koşulları içinde misafirlerin maske takmasına ilişkin herhangi bir koşul bulunmamaktadır. Ancak yine de sosyal mesafe koşullarına uymanızı ve ortak alanlarda maske kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Maskeye ihtiyaç duymanız durumunda otelimiz sizin için temin edecektir.

 

Kaynaklar:

[1] Bureau Veritas: https://www.bureauveritas.com.tr/turkiyede-bureau-veritas
[2] Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı: https://tga.gov.tr/