Papillon Hotels’de Mayıs Tatili Sizi Bekliyor

Mayıs ayı Antalya’da deniz ve güneşin henüz daha aşırı sıcaklarla bunalmadan çıkarabileceğiniz, havanın 20 derece üzerine, deniz suyu sıcaklıklarının 22 derecelere çıktığı, Antalya’nın en güzel ayıdır. Bizler de Mayıs tatili için Antalya’yı düşünenlere Papillon Hotels olarak bu muhteşem Mayıs 1-10 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan Papillon Mayıs Festivali programını hazırladık.

View this post on Instagram

If we know something for sure, it is that you and your family will never get bored of holidaying at Papillon Hotels! We start this season with Mayfest driving events. Take a look, come and join in! Мы знаем наверняка, что вам и вашей семье никогда не надоест отдыхать в Papillon Hotels! Мы начинаем этот сезон с зажигательных мероприятий фестиваля Mayfest. Смотрите, приезжайте и присоединяйтесь! Emin olduğumuz bir şey varsa, o da Papillon Hotels'te ailenizle birlikte unutulmaz anlar yaşayacağınızdır! Bu sezona Mayfest etkinliğiyle başlıyoruz. Siz de bir göz atın ve aramıza katılın! . #papillonhotels #papillonzeugmarelaxury #papillonayscha #papillonbelvil #papillonwelcomesyou

A post shared by Papillon Hotels (@papillonhotels) on

MayFest programında 58 kişilik kadrosu ile muhteşem sahne şovu Wonderland’den futbol turnuvalarına pek çok etkinlik sizleri bekliyor. Ayrıca ödüllü şeflerimizle sushi, kokteyl ve kahve hazırlamanın inceliklerini öğrenebileceğiniz workshop’lar ve çocuklarınız için pek çok eğlenceli ve öğretici aktivite Mayıs ayının tüm aileniz için keyifli geçmesini sağlayacak.

Sizler de Mayıs tatili için havalar aşırı ısınmadan Akdeniz denizi ve güneşinin keyfini çıkarmak için şimdiden Papillon Hotels’de yerinizi ayırtın!
 

Antalya’da Mayıs Tatili

Mayıs Antalya’da hem deniz hem de hava sıcaklıklarının 20 derecenin üzerine çıktığı, serin bir deniz keyfi yaşamak isteyenler için en ideal aydır. Antalya’da deniz suyu sıcaklıkları Haziran ile birlikte 25’e, Temmuz ayında ise 28 derecelere ulaşır. Antalya’da Temmuz ayı için kaydedilmiş en yüksek deniz suyu sıcaklığı ise 34.1 derecedir.

OcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuz
Ort. Deniz Suyu (°C)10.310.912.715.920.324.528.2
Max. Deniz Suyu (°C)14.815.417.821.225.930.234.1

Yağmurlar da Mayıs ayı ile birlikte bir mola verir. Ocak ayında 212mm olan yağmur istatistikleri Mayıs ayı ile 29’a düşer. Ortalama yağmurlu gün sayısının sadece 3 olduğu Mayıs ayı Antalya’nın meşhur sıcakları bastırmadan güneşli bir Akdeniz kaçamağı için en ideal zamandır.

Küresel ısınmanın da etkisiyle her geçen yıl daha da sıcak geçen yıllar uzun dönemli istatistiklerin çok üzerinde hava sıcaklıklarının da oluşmasına sebep vermektedir. Accuweather istatistiklerine göre 2019 yılı Mayıs ayında ortalama hava sıcaklıkları uzun dönem istatistiklerinin oldukça üzerinde gerçekleşmiş, hatta 31 Mayıs 2019’da 35 dereceye ulaşmıştır. [1]
 

Mayıs Tatili İle Yaza Muhteşem Başlangıç

Papillon Hotels olarak muhteşem bir Mayıs tatili arayanlar için Mayıs Festivali kapsamında özel etkinlikler hazırladık. Gurme lezzetlerden spor turnuvalarına 1-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek bu özel etkinlikleri kaçırmayın!

 • Wonderland! : Alis Harikalar Diyarı’ndan esinlenen, akrobasi gösterileriyle süslü Wonderland müzikali özel olarak Mayıs Festivali kapsamında tüm Papillon otellerine geliyor. Siz de 1-10 Mayıs arasında Papillon Hotels bünyesindeki otellerimizde yerinizi ayırtın, Wonderland müzikalini muhteşem Antalya akşamında izleyin!
 • Papy Kids Futbol Turnuvası: 7-12 yaş arası tüm çocukları MayFest kapsamında 5-6 Mayıs 2020 tarihlerinde yapılacak Papy Kids Futbol Turnuvası’na bekliyoruz. Turnuva boyunca finale kadar olan tüm maçlar 3 otelimizde de oynanacak olup finaller 17 Temmuz’da Papillon Belvil’de yapılacaktır. Final karşılaşması için takımların Papillon Belvil’e transferi sağlanacaktır.
 • International Gourmet Festival (Papillon Zeugma Relaxury): Dünyaca ünlü şefler, MayFest kapsamındaki Uluslararası Gastronomi Festivali’nde yeteneklerini gösterecekler. Sushi, detoks çorbası ve çikolata gibi lezzetler hazırlamak isteyen konuklar için birçok atölye çalışması yapılacak. Festival boyunca yarışmalar, sokak yemeği standları ve daha pek çok yemek sizi bekliyor olacak. International Gourmet Festival ile birçok dünya mutfağından lezzetli yemeklerin tadına bakmak için şimdi Papillon Zeugma Relaxury’de rezervasyon yaptırın!
 • Papillon YOGA Days (Papillon Belvil): Misafirlerimizin 2019 sezonunda çok beğendiği favori bir etkinlik 2020’de yeniden sizlerle buluşuyor. Mayıs tatili boyunca Papillon YOGA Günleri, Belek’in güzel doğası arasında ruhunuzu ve bedeninizi YOGA sınıflarıyla yenilemek için tüm Papillon Belvil’de! Taze Akdeniz havasını soluyun ve sabahları güzel bir YOGA pratiğine adamaya hazır olun.
 • Papillon Kids Fashion Days (Papillon Ayscha): Misafirlerimizin favori etkinliklerinden olan Papillon Kids Fashion Günleri, 2020 MayFest kapsamında Papillon Ayscha’da! Çocuklar gerçek moda tasarımcıları ve makyaj sanatçılarının gözetiminde ger.ek bir moda şovunun tüm aşamalarının tadını çıkaracak. Yetenekli model adaylarını Papillon Kids Fashion Günleri’ne bekliyoruz!

Tüm Papillon Mayıs Festivali Etkinlikleri için Papillon MayFest sayfamızı ziyaret edin!

 

 

Sahne Şovları

Mayıs tatili boyunca birbirinden etkileyici sahne şovları için bu yıl da 1-10 Mayıs arasındaki MayFest’e sizleri bekliyoruz. Tüm şovların detayları için Etkinlikler bölümündeki Şovlar sayfamızı ziyaret edin!

 

 

Mayıs Tatili Boyunca Günlük Aktiviteler

Mayıs tatili ile hem eğlenmek hem de incelmek isteyenler için MayFest boyunca Aqua Zumba’dan Belly Dance Workshop’a pek çok eğlenceli aktivite sizleri bekliyor:

View this post on Instagram

Let celebrate the beginning of the summer season together! Papillon Hotels are calling you to join the joyous Mayfest 2020! Save your place now and book on www.papillon.com.tr! . Давайте отпразднуем начало летнего сезона вместе с отелями Papillon! Присоединяйтесь к нам во время зажигательного фестиваля Майфест 2020! Бронируйте прямо сейчас на www.papillon.com.tr! . Yaz sezonunun başlangıcını birlikte kutlayalım! Papillon Hotels sizi Mayfest 2020'ye davet ediyor! www.papillon.com.tr adresinden rezervasyonunuzu yaptırın ve yerinizi şimdiden ayırtın! . #papillonhotels #papillonzeugmarelaxury #papillonayscha #papillonbelvil #papillonwelcomesyou

A post shared by Papillon Hotels (@papillonhotels) on

 

 

Çocuklara Yönelik Aktiviteler

 • Madagaskar Kids Show
 • Pirates Day
 • Garden Kids Festival
 • Magic Show
 • Bubble Show
 • Mini Disco
 • Kids YOGA
 • Master Panda
 • Papy Kids Art Studio
 • Ghost Day
 • Moscow Kids Circus
 • Kids Carnival

 

MayFest’in Tarihçesi

MayFest (MaiFest, Hıdırellez, Maypole) farklı kültürlerde Nisan sonu ile Mayıs başı arasında kutlanan, doğanın uyanışının sembolize edildiği festivallerdir.

 • Almanya’da Maifest olarak bilinen kutlamalarda şehirler ve köyler renkli bezler ve çiçekler ile süslenir. Bazı bölgelerde ateşler yakılır, Mayıs kralı ve kraliçelerinin seçildiği yarışmalar düzenlenir. Maibaum olarak geçen Mayıs direkleri genelde pazar yerlerine kurulur ve yerel halk bu direklerin etrafında dans eder. Maibaum geleneklerinden birisi de üzerine kurdeleler ve renkli bezler bağlanmış Mayıs ağacıdır. Bu gelenek Hıdırellez’deki dilek ağacı ile benzerlikler göstermektedir. [2]
 • Cermen kültürünün etkili olduğu bazı ülkelerde, İsveç’te ve Birleşik Krallık’taki İskoçya ve Galler’de MayPole adı verilen üzerine kurdele bağlanmış bir direğin etrafında dans edilen Mayıs kutlamaları bulunmaktadır. [3]
 • 6 Mayıs günü Türkiye’de ve Türki Cumhuriyetlerde Hıdırellez ismi ile bilinir ve 8 Kasım’da başlayan kış mevsiminin bitip yazın başladığı gün olarak kutlanır. Miladi takvimdeki 6 Mayıs günü Osmanlı döneminde kullanılan Rumi takvimde 23 Nisan’a denk gelmektedir. 23 Nisan-6 Mayıs arasında benzer günler Ortodoks Hristiyanlarca Aya Yorgi, Katoliklerce de St. Georges Günü olarak kutlanmaktadır. [4]
 • 1 Mayıs İşçi Bayramı olarak Türkiye de dahil dünyanın pek çok ülkesinde resmi tatil olarak kutlanmaktadır. Mayıs tatili Rusya’da 1-5 Mayıs tarihleri arasına denk gelmekte ve resmi tatil olarak kutlanmaktadır.

 

Kaynaklar:

[1] Accuweather 2019 Mayıs Antalya: https://www.accuweather.com/en/tr/antalya/316939/may-weather/316939?year=2019
[2] Maifest: https://germanfoods.org/german-food-facts/spring-love-and-may-pole-robbery/
[3] Maypole: https://en.wikipedia.org/wiki/Maypole
[4] Hıdırellez: https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B1d%C4%B1rellez