Ultra Her Şey Dahil ve Ötesi

Antalya bugün All-Inclusive olarak bilinen her şey dahil sisteminin dünyadaki en öncü destinasyonu konumunda. 1950’li yıllarda insanların kendi bulaşıklarını kendi yıkadıkları bir tür sosyal-turizm mantığından yola çıkarak geliştirilen bu konsept 90’larda Türkiye’de turizmin yükselişi ile bambaşka anlamlar kazandı. Ultra herşey dahil gibi sadece yiyecek ve içeceğin de ötesine geçen formları ile herşey dahil tatili artık hiç eskisi gibi değil!

Papillon Hotels bünyesinde High-Class ve ultra herşey dahil ile artık gastronomi şölenlerini herşey dahil bir tatil paketinin kolaylığıyla yaşayabileceksiniz. Tatil keyfinizin içinde dünya mutfaklarının lezzetlerini Tüm Aşçılar Federasyonu (TAF) Grand Prix ödüllü Executive Chef Bülent Erginyavuz gibi isimlerin elinden tatmak için Papillon Zeugma‘nın özel her şey dahil deneyimini yaşamanız gerekli!

 

Durun! Her Şey Dahil Böyle Birşey Değil Ki?

Dediğinizi duyar gibiyiz. Gerçekten de geçmişte pek çok tatilci için her şey dahil sadece açık büfeden sunulan yemekler ve standart animasyon gösterileri anlamına gelirdi. Oysa ki artık dijital çağda her türlü deneyim gibi tatil deneyiminizin de “size özel” olması gerekli.

Üstelik Travel Weekly dergisinin yayınladığı rapor tatilcilerin herşey dahil sistemine doğru büyük bir hızla kaydığından bahsediyor [1]. Bunun sebebi ise artık günümüz her şey dahil sisteminin size özel bir tatili uygun bir tatil bütçesi ile birleştirmeyi başarmış olması.

Gençken sırt çantanızı alıp tüm dünyayı yayan gezmek cazip görünüyor olabilir ama bütün bunları içine küçük çocuğunuzu koyduğunuz bir bebek kanguru veya pusetle yaptığınızı düşünün. O zaman o kadar da kulağa hoş gelmiyor değil mi? Üstelik bir noktada tatil için ayırdığınız bütçenin ailenizin ihtiyaçlarına oranına dikkat etmeniz gereken vakit gelecek.

İşte bu noktada Papillon Zeugma Relaxury gibi yeni nesil her şey dahil oteller imdadınıza yetişiyor. TripAdvisor tarafından 2019 yılında Türkiye’nin En İyi 3. Aile Oteli seçilen Papillon Zeugma Relaxury size herşey dahil keyfini hep o katılmayı isteyip de bir türlü fırsat bulamadığınız barista workshop ve sushi master class etkinlikleri ile sunuyor.

 

Ultra Her Şey Dahil ve High Class Her Şey Dahil Nedir?

Ultra Her Şey Dahil sistemini uygulayan Papillon Belvil ve High-Class Her Şey Dahil sistemini uygulayan Papillon Zeugma Relaxury’de ana restoranın dışında dünya mutfaklarından özel tatları ödüllü usta aşçılar elinden tadabileceğiniz farklı A’la Carte restoranlar bulunuyor.

Buna ek olarak Papillon Zeugma Relaxury’de usta şefimiz tarafından sunulan barista workshop ve sushi master class gibi etkinliklerle gerçek bir deneyim tatili yaşama fırsatı yakalıyorsunuz. Pek çok farklı etkinliğin yanı sıra tüm gün gurme sandviçlerden kumpire kadar atıştırmalıklarınız için fast food sokağı, farklı kokteylleri tadabileceğiniz 5 konsept bar, deniz sonrası atıştırmalıklarınız için Beach Bar, özel kahve ve çikolata seçenekleriyle Macrina Patisserie ve standart aktivitelerin dışında pek çok sürpriz parti ve akşam şovları sizleri bekliyor.

 

Gastronomi Şölenine Dönüşen Bir Her Şey Dahil Tatili

ultra herşey dahil
Papillon Otellerinin ödüllü Executive Chef ’i Bülent Erginyavuz ve ekibi tarafından özenle hazırlanan menüler tüm yaz boyunca sizleri Papillon Zeugma Relaxury’de çıkacağınız gastronomi serüvenininde bekliyor.

Bu yıl Papillon Belvil’in menüleri de usta şef Bülent Erginyavuz tarafından modern bir dokunuş ile yenilendi. Artık 3 farklı dünya mutfağının sunulduğu Papillon Belvil A’la Carte menülerine ulaşmak için Papillon Belvil’de Yepyeni Bir A’la Carte Deneyimi! yazımızı okuyun.

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

à la carte (Fransızca “menüye göre”): Sözlük anlamıyla farklı yemek çeşitlerinin bulunduğu menüden dilediğiniz şekilde sipariş verebildiğiniz restoran türü. Fix menü olarak bilinen yemek türünün tersi.

Her Şey Dahilin Tarihçesi
ultra herşey dahil
1960’larda basit saman çatılı kulübeler ve kendin pişir kendin ye modeli bir tatil anlayışı olarak başlayan her şey dahil sistemi 40 yılı aşkın evrimi içinde bugün bambaşka yerlere gelmiştir.

 

 

 

 

Kaynaklar

[1] Travel Weekly: The All-inclusive Evolution