Papillon Festivalleri Göz Kamaştırdı

Festival denince akla genelde yaz, eğlence ve mutlulıuk gelir. Papillon Hotels’in alamet-i farikalarından olan Papillon Festivalleri de 2019 yılında da küçükten büyüğe tüm misafirlerimizin tatillerine eğlence kattı. Misafirlerimizi Oktoberfest’ten Dragon Boat Festivali’ne eğlence ve aktivite dolu bir 2020 sezonunda da otellerimize bekliyoruz!

View this post on Instagram

? Last summer was full of spectacular events and festivals, and activities for all ages! We already look forward to a new summer season! Join us and book now on www.papillon.com.tr. ? Прошлое лето было полным интересных событий и фестивалей, а также мероприятий для всех возрастов! Мы уже с нетерпением ждем нового летнего сезона! Присоединяйтесь к нам и бронируйте сейчас на www.papillon.com.tr. ? Geçen yaz muhteşem gösteriler, festivaller ve her yaştan misafirimizin katıldığı etkinliklerle doluydu! Yeni bir yaz sezonu için şimdiden sabırsızlanmaya başladık! Bize katılın ve şimdi www.papillon.com.tr'den rezervasyonunuzu yapın! . #papillonhotels #papillonzeugmarelaxury #papillonayscha #papillonbelvil #papillonwelcomesyou

A post shared by Papillon Hotels (@papillonhotels) on

Papillon Kids Fest

Şefimizin küçük misafirlerimiz için hazırladığı türlü türlü tatlı ve süprizlerle donanmış büfeler, oyunlar, eğlenceli bir bando, palyaçolar ve ünlü çizgi film karakterleri ile şenlenen geleneksel Papillon Kids Fest bu yıl da hem Papillon Belvil hem de Papillon Zeugma Relaxury’de kutlandı.

TripAdvisor gibi dünya çapında ünlü yorum sitelerinden Türkiye’nin En İyi Aile Oteli ödülü gibi ödülleri kazanan otellerimizin geleneksellemiş festivali olan Papillon Kids Fest, bu yıl da her yıl olduğu gibi çocukların ve ailelerinin gerçek bir yaz aile tatili yaşamasını sağladı.

 

 

Papillon OktoberFest

Oktoberfest Papillon Hotels grubu bünyesindeki tüm otellerde kutlandı. Geleneksel Alman kıyafetleriyle konuklara Alman kültürünün temel yiyecek ve içeceklerinin sunulduğu festival bu yıl da her yıl olduğu gibi misafirlerimizin en beğendiği festivallerin arasına girdi.

Her yıl Almanya’da Ekim ayında 2 hafta boyunca kutlanan Oktoberfest Bavyera kültürünün en önemli festivallerindendir. Geleneksel olarak Bavyera eyaletinin başkenti Münih’te şehrin yöneticisinin büyük bir bira fıçısına çeşme çatığı törenle başlar. Oktoberfest dünyanın pek çok ülkesinde de benzer kutlamalar ilham kaynağı olmuştur. Amerika’dan Rusya’ya pek çok ülkede “Oktoberfest kutlamaları” adı altında düzenlenen bu etkinlikler özellikle Alman asıllı nüfusun yoğun yaşadığı bölgelerde düzenli olarak yapılmaktadır.

 

 

Papillon Dragon Boat Festival

2019 yılında 7 Haziran gününe denk gelen Dragon Boat festivali Papillon Ayscha’da yarışmalar ve eğlenceler ile kutlandı.

Dragon Boat Fetivali Çin takvimine göre 5. ayın 5. gününde yapılır ve orjinal adı Duanwu Jie’dir. 3 günlük bu etkinlik 3. yüzyıl’da Çin’de Miluo nehrine düşen şair Qu Yuan’ı kurtarmak için seferber olup kürek çeken insanlardan esinlenmiştir. Dragon Boat Festivali 2000 yılı aşkın süredir Çin’de kutlanmaktadır. Bu festival UNESCO tarafından da insanlık mirası listesine alınmıştır.