Papillon’un 25 Yılı
Çeyrek Asırlık Bir Turizm Yolculuğu

1992 yılında Akdeniz sahilindeki çam ağaçlarının yeşil taçları, altın gibi kum sahiller ve Toros dağlarının silueti altında, Türkiye’nin geleceğinde çok önemli bir yeri olacağına inanılan, o dönemlerde “bacasız sanayi” diye adlandırılan turizm alanındaki Türkiye’nin sayılı yatırımlarından birisi yükselmekteydi. Avrupalıların Türkiye’yi belki de sadece sigara paketleri üzerinde yazan “Turkish Blend” yazısıyla tanıyıp bu yüzden de develerin gezdiği bir çöl ülkesi zannettiği bir dönemde bazılarınca çılgınca gelen bu ilk yatırımdan bu yana tam 25 yıl geçti. O gün sadece 6 milyon olan Türkiye’ye gelen turist sayısı bugün 30 milyonları geçti. Bu 25 yıllık süreçte bizim coğrafyamızdaki hiçbir ülke turizmde böyle bir başarı hikayesinin yanına bile yaklaşamadı.

Türkiye turizminin ilk gençlik yıllarının tümüne tanıklık eden ilk Papillon’dan bu yana 25 yılda Belek’in cennet doğasını “Spor, Aile ve Çocuk” temalı Papillon Belvil‘den “Lüx Dinlenme” temalı Papillon Zeugma‘ya kadar tematik anlayışla tasarlayıp farklılaştırdığımız 3 ayrı otelimizle sizlerle buluşturduk. Tüm dünyadan spor takımlarının tercih ettiği Papillon Sports Center‘ı “4 mevsim turizm” anlayışının ülkemizde gelişimi adına hizmete açtık. Dünya standartlarında ve tüm otellerimizdeki misafirlerimizin faydalanabileceği Reborn SPA‘yı ve daha pek çok alanda üstün hizmet anlayışımızı yansıtan yeniliği sizlerle buluşturduk. Umarız ki daha nice 25 yıllarda siz sevgili misafirlerimizle birlikte Türkiye’nin Riviera’sı Belek‘te buluşuruz.

Bugüne dek gelen turizm yolculuğumuzda bize eşlik eden siz misafirlerimize bu özel yılımızda en içten teşekkürlerimizi sunmak için çok çalıştık. Gelin gibi süslediğimiz otellerimiz, 25. yıl özel galalarımız, konsept partilerimiz, tematik akşamlarımız ve her zamankinden daha coşkuyla gerçekleştirilecek çok sayıda özel etkinliğimizle karşınızdayız! Umarız sizler de beğenirsiniz!

25 Yılda Size Layık Olmak İçin Çok Çalıştık

Bu yıl çok özel bir yıl. O yüzden bu özel yıla layık olacak şekilde karşınıza çıkabilmek için otellerimizin açıldığı son dakikaya kadar ilk günkü tesislerimizin kapısında misafirlerimizi beklerken hissettiğimiz heyecanla çalıştık. Neler mi yaptık?

 • Tüm Otellerimiz Yenilendi
  25. yıl özel hazırlıklarımız çerçevesinde 2014 ve 2015 yıllarında tamamen yenilenen Papillon Ayscha ve Papillon Zeugma’dan sonra 2018 yılında Papillon Belvil otelimizdeki tüm odalarımızı da yeniledik. Tüm otellerimiz baştan aşağıya bu özel yıla hazırlandı. Gelin gibi süslediğimz otellerimizi sizlerin de görmesi için can atıyoruz!
 • 25. Yıl Gala Geceleri Düzenledik
  Önceki yıllardan farklı olarak 25. yılımıza özel haftada iki defa düzenlenecek gala gecelerimizde özel kokteylinizi de Akdeniz meltemiye yudumlarken dünya mutfağının seçkin yemeklerinin yanı sıra bu yıla özel pek çok yeni lezzeti 25. yıl özel etkinliklerimizle birlikte tatma fırsatı bulacaksınız. Gala gecelerimizin dışında misafirlerimizin yıllardır çok beğendiği özel temalı akşamlar da 25. yıl özel programlarıyla sizlerle olacak.
 • Birbirinden Farklı Spor Etkinliklerimizi Turnuvalarla Birleştirdik
  Bu yılın aynı zamanda bir olimpiyat yılı olmasından ötürü her hafta tesislerimizde Papillon Olimpiyat Oyunları etkinliklerini düzenledik. Dünya çapında spor kulüplerine hizmet veren bir otel zinciri olarak daha aşağısı da bize yakışmazdı. Ayrıca siz misafirlerimizin haftada 3 gün tüm spor branşlarında yapılacak turnuvalarla bu haftalık olimpiyat oyunlarına daha iyi hazırlanmanızı da sağlayacağız.
 • Her Otelimize Özel Tematik Partiler Düzenledik
  Efsane Harley Davidson motorların tören geçişi ile başlayacak ve bu efsane motorların sergileneceği, Rock müzik ve sahne şovları ile devam edecek olan “Rock&Bike by Harley Davidson Party“den tutun da Kübalı dansçılar, DJ’ler ve ışık gösterileri eşliğinde iskelede kurulacak platformlardan izlenebilecek “Pier Party” lerimize kadar pek çok konsept parti farklı otellerimizde sizleri bekliyor!
25 Yılda Turizm Adına Neler Oldu?
 • 90’larda tüm dünyada turist sayısı 500 milyon seviyesindeyken bugün 1.3 milyar seviyesine ulaştı
 • 90’larda Türkiye’ye gelen turist sayısı 6 milyon seviyesindeyken bugün 30 milyonu aştı
 • Türkiye dışında 5 milyonun üzerinde turist ağırlayan çevre ülkelerden hiçbirisi 90’lardan günümüze 5 kat artış sağlayamadı

Papillon Hotels olarak biz 25. yılımızda bir sonraki 25 yılımız için hedeflerimizi belirledik. Bizi bu 25 yıllık yolculukta yalnız bırakmayan siz misafirlerimizi de önümüzdeki bu yolculukta yanımızda görmek istiyoruz.